سیستم تعلیق مک فرسون چیست؟

سیستم تعلیق مک فرسون چیست؟

سیستم تعلیق مک فرسون یک طرح تعلیق مستقل ساده است که تقریباً توسط هر خودروساز اصلی در جهان استفاده می شود، معمولاً برای چرخ های جلو. این بر اساس یک طرح مثلثی اصلی در دو بخش است.

یک بازوی کنترل و یک میله شعاع که با هم مثلثی را در مقابل شاسی خودرو تشکیل می دهند. معمولاً این مثلث در قسمت پایین تعلیق قرار دارد تا قسمت بالایی.

بازوی کنترل چرخ را به صورت جانبی قرار می دهد و میله شعاع حرکت آن را به جلو و عقب در قوس چرخ متوقف می کند.

بازوی کنترل معمولاً از این دو بازوی چاق تر و قوی تر بود و بازویی بود که مستقیماً به قسمت پایینی چرخ حامل متصل می شد که در غیر این صورت به عنوان توپی شناخته می شود.

این روزها، این دو به یک بازوی کنترلی بسیار بزرگتر در ارتباط با یک نوار تثبیت کننده که شاسی و واحد تعلیق را به هم متصل می کند، ساده شده اند.

در این مورد، واحد فنر و دمپر به صورت عمودی یا نزدیک به آن نصب شده است. این شامل یک استوانه محصور شده است که به بالای توپی پیچ می شود.

درون آن کمک فنر یا دمپر قرار دارد. در قسمت بالا دارای یک یقه پهن است که فنر سیم پیچ را پوشش می دهد، در حالی که شفت دمپر از مرکز سیم پیچ تا بالای واحد فنر می گذرد که به سرعت به ساختار ماشین پیچ می شود.

به این ترتیب استرات مک فرسون یک ساختار ثابت سه نقطه ای برای چرخ ایجاد می کند که ثابت می کند بسیار قوی و همه کاره است و به راحتی می تواند برای استفاده های سخت تر مانند رانندگی در مسیر تنظیم شود.

حداقل به همان اندازه مهم، طراحی ارزانی برای تولید است.

برخی از خودروها نیز اکنون به جای ترکیب بازوی کنترلی قدیمی و میله شعاع از یک استخوان جناغی استفاده می کنند.

واضح است که سیستم خوبی است. امثال ب ام و پورشه از آن استفاده می کنند و به عنوان مثال می توانید آن را در پشت چرخ های جلوی گلف GTI پنهان کنید. این فقط برای ماشین های خرید نیست، حتی اگر 99 درصد از آنها از همان طراحی اولیه استفاده می کنند.

راه‌اندازی دو استخوان جناغی امکان تنظیم بیشتری را برای مرکز و مرکز رول فراهم می‌کند که می‌تواند چرخش بدنه را کاهش دهد.

همچنین گزینه سفت تری است و برخی افراد می گویند که کنترل بیشتری را در هندلینگ خودرو ایجاد می کند.

این واقعیت باقی می‌ماند که پایه مک‌فرسون روشی بسیار مؤثر برای ترکیب استحکام، فنر و پایداری با هزینه ساخت کم است.

برای اطلاع از لیست قیمت سیبک فرمان پراید، طبق 206 و خرید قرقری زانتیا با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.