آنچه در مورد لاستیک زاپاس باید بدانید

آنچه در مورد لاستیک زاپاس باید بدانید

اگر تا به حال خود را در کنار جاده گیر افتاده‌اید، می‌دانید که پنچر شدن لاستیک چقدر می‌تواند دردسرساز باشد، لاستیک زاپاس یک نجات واقعی است.

نگه داشتن لاستیک زاپاس در خودرو یک ضرورت است که نباید از آن گذشت.

نوع لاستیک زاپاس در ماشین شما به مدل ماشینی که در حال رانندگی هستید بستگی دارد. برخی از خودروهای جدید دارای لاستیک زاپاس نیستند، بنابراین خرید و نگهداری لاستیک پشتیبان در مواقع ضروری به عهده شماست.

انواع لاستیک های زاپاس:

تایر یدکی منطبق با اندازه کامل :

این لاستیک دقیقاً مشابه تایرهایی است که وسیله نقلیه شما به آنها مجهز شده است. اگر این نوع لاستیک زاپاس دارید، باید به عنوان بخشی از الگوی چرخش لاستیک خودروی شما کار شود.

مزیت داشتن این نوع لاستیک زاپاس از نظر زیبایی ظاهری دارد. پس از اینکه لاستیک پنچر را با لاستیک زاپاس خود تعویض کردید، خودروی شما با تایرهای نامتناسب، عجیب و غریب به نظر نمی رسد.


لاستیک زاپاس فول سایز اما نامتناسب :

این لاستیک زاپاس نیز سایز کامل است، اما با تایرهای معمولی شما مطابقت ندارد. لازم نیست این لاستیک را به عنوان بخشی از الگوی چرخش لاستیک خود قرار دهید.


تایر یدکی موقت فشرده :

این تایر سبک وزنی است که با عمق آج کم عرضه می شود. به طور قابل توجهی کوچکتر از لاستیک های معمولی شما است و به فشار هوای بیشتری نیاز دارد.

سازنده خودروی شما باید این نوع زاپاس را تایید کند. قرار نیست برای طولانی مدت استفاده شود. اطمینان حاصل کنید که در اسرع وقت یک لاستیک با اندازه کامل و جایگزین تهیه کنید تا از آسیب دیدن خودرو یا سه لاستیک دیگر خود جلوگیری کنید.


لاستیک زاپاس موقت سایز کامل :

این لاستیک زاپاس ساختاری سبک دارد، اما با مشخصات اندازه تایر وسیله نقلیه شما مطابقت دارد. این یک راه حل کوتاه مدت برای تایر آسیب دیده شما است.


تایر موقت زاپاس تاشو :

این تایر تاشو یا جمع شونده است که قبل از نصب نیاز به باد کردن دارد. برای باد کردن آن قبل از نصب، به یک کپسول هوا یا یک پمپ باد الکتریکی نیاز دارید، که زمان بسیار بیشتری نسبت به نصب یک یدک از پیش پر شده نیاز دارد.


تایرهای Run-flat :

این نوع لاستیک که در اکثر مدل‌های BMW استفاده می‌شود، تا رسیدن به نزدیک‌ترین تعمیرگاه تایر می‌توان آن را صاف کرد. لاستیک زاپاس در صندوق عقب خودروهایی که از این نوع لاستیک استفاده می کنند وجود ندارد.


صرف نظر از نوع لاستیک زاپاس مورد نیاز خودروی شما یا آنچه سازنده ارائه می کند، مراقب باشید که تایر زاپاس را در شرایط خوبی در وسیله نقلیه خود نگه دارید.

همچنین ایده خوبی است که یک پمپ باد قابل حمل در ماشین خود داشته باشید تا بتوانید فشار باد هر چهار لاستیک را در صورت نیاز تنظیم کنید.

به یاد داشته باشید، به جز برای اندازه کامل، لاستیک های یدکی همسان، لاستیک های پشتیبان موقتی هستند.

لاستیک آسیب دیده را به موقع خارج کرده و تعویض کنید تا یکپارچگی کاشی های دیگر و کلا وسیله نقلیه شما حفظ شود. در گزینه های موقت یدکی بیش از حد لازم رانندگی نکنید.

کارشناسان ما جهت مشاوره خرید لوازم جلوبندی خودرو از جمله توپی سرکمک جلو پراید، میل موجگیر سمند و …) آماده ارائه خدمات می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.