گلگیر خودروچیست؟نحوه ی عملکرد آن

گلگیر خودروچیست؟نحوه ی عملکرد آن

گلگیر خودروچیست؟نحوه ی عملکرد آن

گلگیر خودروچیست؟نحوه ی عملکرد آن ، هدف گلگیر بسیار ساده است. هدف آن جلوگیری از پرتاب شدن گل و لای، سنگ و سایر زباله های جاده به اطراف توسط لاستیک ها است. به عبارت دیگر، گلگیر محفظه ای برای چرخ ها است که زباله های جاده را در خود نگه می دارد. اگر چیزی چرخ ها را نمی پوشاند زیرا انواع زباله ها توسط لاستیک های چرخان به بیرون پرتاب می شوند. گلگیر نه تنها از ماشین شما در برابر آسیب ناشی از زباله های جاده محافظت می کند، بلکه از پرتاب شدن این زباله ها به سمت سایر وسایل نقلیه در جاده جلوگیری می کند.
گلگیر خودروچیست؟نحوه ی عملکرد آن
گلگیر خودروچیست؟نحوه ی عملکرد آن
به همین دلیل است که وسایل نقلیه با تایرهای بزرگ و بزرگ اغلب طبق قانون ملزم به نصب فلر گلگیر هستند.
  • تفاوت بین گلگیر و سپر چیست؟

اگر با اصطلاحات خودرو آشنا نیستید، ممکن است در مورد تفاوت بین گلگیر و سپر سردرگمی وجود داشته باشد. بیایید هر گونه سردرگمی را برطرف کنیم. یک سپر در جلو و عقب خودرو قرار دارد. هدف سپر جذب ضربه های جزئی است.در روزهای اولیه خودرو، سپرها جزء متمایز تری بودند که به طور قابل توجهی از بقیه بدنه خودرو جدا بودند. اما با پیشرفت تکنولوژی خودرو، سپرها با بقیه بدنه خودرو ادغام شدند.همانطور که گفته شد، گلگیر صرفاً محفظه ای برای چرخ ها است که از پرتاب شدن زباله های جاده توسط لاستیک های چرخان به سمت بالا جلوگیری می کند.با این حال، گلگیرها همچنین قادر به جذب ضربه ناشی از برخوردهای جزئی هستند. به این ترتیب، گلگیر می تواند به عنوان امتداد سپر از نظر توانایی جذب انرژی ناشی از برخورد عمل کند.
  • چگونه یک گلگیر فرورفته را تعمیر کنید؟

اگر گلگیر شما فقط فرورفته است، یک راه حل نسبتاً سریع وجود دارد که شامل تعویض کل گلگیر نیست. در زیر به چند روش برای تعمیر گلگیر فرورفته می پردازیم. مکش: اگر فرورفتگی نسبتاً کوچک باشد، کمی مکش کار را انجام می دهد. یک دندانه‌کش ساده خودرو مانند این می‌تواند به سرعت و به راحتی فرورفتگی‌های کوچک‌تر را از بین ببرد. آب گرم: اگر گلگیر پلاستیکی است، آب گرم راه حل ساده دیگری است. مقداری آب را بجوشانید و روی محل فرورفته بریزید تا پلاستیک نرم شود. سپس، فرورفتگی را از پشت فشار دهید. اگر از این روش استفاده کنید، احتمالاً ناحیه آسیب دیده دقیقاً مانند قبل نخواهد بود، اما با این وجود فرورفتگی ترمیم خواهد شد. برای خرید لوازم جلوبندی خودرو (سیبک فرمان405، خرید دسته موتور، خرید میل موجگیر سمند و … )با ما تماس بگیرید. باتشکر از همراهی شما عزیزان،آرادموتور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.